Nowa energia w Kole Seniora

Kategorie: Gdańsk Żabianka
Utworzone: piątek, 10 czerwca 2011

W odnowionym wnętrzu klubu „Feluka” na Żabiance, działa Koło Seniora. Od grudnia ubiegłego roku jego nowym koordynatorem jest Helena Rogacz –rzutka, energiczna emerytka, której udało się stworzyć rodzinną atmosferę.

Koło Seniora zmieniło nieco swoją formułę. Od 1 grudnia zrzesza tylko mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej Żabianka.

– Płacimy w czynszu składkę na cele kulturalne, dlatego czujemy się tutaj jak w domu – mówi pani Wanda Kalenik, była prezes klubu. – Wcześniej w „Feluce” odbywały się spotkania Klubu Seniora, który prowadzony był przez trzy osoby zarządu, była komisja rewizyjna. Obecnie Koło Seniora pani Helena Rogacz prowadzi jednoosobowo. Pani Helena jest osobą prężną i zorganizowaną.

Nowa pani koordynator jest emerytką, przez 38 lat pracowała w zawodzie jako mistrz kucharz, z czego 31 lat w jednym miejscu pracy, czyli w jednej ze szkół na Żabiance.

– Organizowałam komunie, chrzciny, prymicje – mówi Helena Rogacz. – A w Kole Seniora pracuję społecznie. I cieszę się ogromnie z tego zajęcia – dodaje.

Jeśli zatem jesteś w dojrzałym wieku i należysz do spółdzielni mieszkaniowej Żabianka, pamiętaj, że spotkania koła odbywają się w każdą środę od godz. 14.00 do 16.00.

– Spotykamy się na kawce, herbatce, rozmawiamy, wymieniamy poglądy. Jest nas ok. 50 osób – informuje pani koordynator. – Organizujemy także spotkania wigilijne, wielkanocne. A od godz. 16.00 do 20.00 zapraszamy wszystkich chętnych na wieczorki taneczne. Od kilku już lat przygrywa nam ten sam zespół – „North Duo”, który wykonuje muzykę z lat 60. i 80. Bardzo dobrze się dzięki niemu bawimy. Nikt z naszych klubowiczów nie jest pozostawiony sam sobie, gdy ktoś nie ma pary, tańczymy w kółeczku. Obchodzimy także wspólnie imieniny i urodziny.

Nie trudno zauważyć, że Koło Seniora przeżywa drugą młodość, działa prężnie i energicznie i nie zamyka się jedynie w czterech murach osiedlowego klubu „Feluka”. 15 czerwca członkowie koła wyruszają na wycieczkę krajoznawczą.

– Wyjeżdżamy rano, każdy na swój koszt jedzie autobusem do Sobieszewa. Na miejscu musimy być na godz. 11.00, ponieważ od godz. 11.00 do 16.00 mamy rezerwację miejsca. Spędzimy ten czas na świeżym powietrzu, śpiewając, tańcząc i dobrze się bawiąc – dodaje organizatorka.

Drogi Czytelniku, jeśli chcesz dołączyć do radosnych seniorów, skontaktuj się z koordynator koła Heleną Rogacz (tel. 58 556 75 73, 607 895 588). Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wpłacić 30 zł (koszt posiłku).

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu Zapisz mnie do newslettera

Wydarzenia i imprezy

Citroeny z całej Polski zjadą do Pruszcza

16 maja do 18 maja
Miejsce: Pszczółki koło Trójmiasta

Popularne

Relacja wideo: Misterium Męki Pańskiej w Wejherowie

Relacja wideo: Misterium Męki Pańskiej w Wejherowie

piątek, 18 kwietnia 2014

Dzisiaj w Wielki Piątek 18 kwietnia o godz. 10.00 na Kalwarii Wejherowskiej odbyła się tradycyjna inscenizacja Wejherowskiego Misterium Męki Pańskiej czytaj

Wejherowo: Apel o zdrowy rozsądek w  lany poniedziałek

Wejherowo: Apel o zdrowy rozsądek w lany poniedziałek

piątek, 18 kwietnia 2014

Komenda Straży Miejskiej w Wejherowie apeluje do osób, które chcą kultywować tradycję i zwyczaj oblewania się wodą w lany poniedziałek - o czytaj

Samorządy wspólnie kupią energię

Samorządy wspólnie kupią energię

piątek, 18 kwietnia 2014

17 kwietnia br. w Gdyni 29 podmiotów podpisało porozumienie dotyczące grupowego zakupu energii elektrycznej w 2015 roku. Dzięki wspólnemu zakupowi gminy czytaj

IX Pomorskie Forum Przedsiębiorczości w Gdyni

IX Pomorskie Forum Przedsiębiorczości w Gdyni

piątek, 18 kwietnia 2014

29 maja w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni odbędzie się IX Pomorskim Forum Przedsiębiorczości, którego organizatorem jest czytaj

10 ekologicznych autobusów hybrydowych będzie jeździć w Gdyni

10 ekologicznych autobusów hybrydowych będzie jeździć w Gdyni

wtorek, 22 kwietnia 2014

Gdynia jako jedno z dwóch miast w Polsce uzyskała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu czytaj

Komentarze

Newsletter