Nowa energia w Kole Seniora

Kategorie: Gdańsk Żabianka
Utworzone: piątek, 10 czerwca 2011

W odnowionym wnętrzu klubu „Feluka” na Żabiance, działa Koło Seniora. Od grudnia ubiegłego roku jego nowym koordynatorem jest Helena Rogacz –rzutka, energiczna emerytka, której udało się stworzyć rodzinną atmosferę.

Koło Seniora zmieniło nieco swoją formułę. Od 1 grudnia zrzesza tylko mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej Żabianka.

– Płacimy w czynszu składkę na cele kulturalne, dlatego czujemy się tutaj jak w domu – mówi pani Wanda Kalenik, była prezes klubu. – Wcześniej w „Feluce” odbywały się spotkania Klubu Seniora, który prowadzony był przez trzy osoby zarządu, była komisja rewizyjna. Obecnie Koło Seniora pani Helena Rogacz prowadzi jednoosobowo. Pani Helena jest osobą prężną i zorganizowaną.

Nowa pani koordynator jest emerytką, przez 38 lat pracowała w zawodzie jako mistrz kucharz, z czego 31 lat w jednym miejscu pracy, czyli w jednej ze szkół na Żabiance.

– Organizowałam komunie, chrzciny, prymicje – mówi Helena Rogacz. – A w Kole Seniora pracuję społecznie. I cieszę się ogromnie z tego zajęcia – dodaje.

Jeśli zatem jesteś w dojrzałym wieku i należysz do spółdzielni mieszkaniowej Żabianka, pamiętaj, że spotkania koła odbywają się w każdą środę od godz. 14.00 do 16.00.

– Spotykamy się na kawce, herbatce, rozmawiamy, wymieniamy poglądy. Jest nas ok. 50 osób – informuje pani koordynator. – Organizujemy także spotkania wigilijne, wielkanocne. A od godz. 16.00 do 20.00 zapraszamy wszystkich chętnych na wieczorki taneczne. Od kilku już lat przygrywa nam ten sam zespół – „North Duo”, który wykonuje muzykę z lat 60. i 80. Bardzo dobrze się dzięki niemu bawimy. Nikt z naszych klubowiczów nie jest pozostawiony sam sobie, gdy ktoś nie ma pary, tańczymy w kółeczku. Obchodzimy także wspólnie imieniny i urodziny.

Nie trudno zauważyć, że Koło Seniora przeżywa drugą młodość, działa prężnie i energicznie i nie zamyka się jedynie w czterech murach osiedlowego klubu „Feluka”. 15 czerwca członkowie koła wyruszają na wycieczkę krajoznawczą.

– Wyjeżdżamy rano, każdy na swój koszt jedzie autobusem do Sobieszewa. Na miejscu musimy być na godz. 11.00, ponieważ od godz. 11.00 do 16.00 mamy rezerwację miejsca. Spędzimy ten czas na świeżym powietrzu, śpiewając, tańcząc i dobrze się bawiąc – dodaje organizatorka.

Drogi Czytelniku, jeśli chcesz dołączyć do radosnych seniorów, skontaktuj się z koordynator koła Heleną Rogacz (tel. 58 556 75 73, 607 895 588). Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wpłacić 30 zł (koszt posiłku).

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Wydarzenia i imprezy

Popularne

Młodzi piłkarze z województwa pomorskiego powalczą o awans do Wielkiego Finału Turnieju o Puchar Tymbarku

Młodzi piłkarze z województwa pomorskiego powalczą o awans do Wielkiego Finału Turnieju o Puchar Tymbarku

poniedziałek, 23 marca 2015

Startują finały wojewódzkie XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Już 27, 28 i 30 marca poznamy czytaj

PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk 0:3

PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk 0:3

niedziela, 22 marca 2015

Rozgrywki PlusLigi siatkarzy wkraczają już w decydującą fazę. Najlepsze zespoły rundy zasadniczej walczą w półfinałach o dwa miejsce w finale. czytaj

Style Zdrowia Polek i Polaków w województwie pomorskim

Style Zdrowia Polek i Polaków w województwie pomorskim

środa, 25 marca 2015

Kim jest Rodzinny Ambasador Zdrowia? Dlaczego co trzeci Polak w sprawach zdrowotnych zwraca się do mamy, żony lub partnerki, a tylko co 7 Polka do bliskiego czytaj

Fair play w biznesie czyli Trójmiasto nad siatką

Fair play w biznesie czyli Trójmiasto nad siatką

środa, 25 marca 2015

Sport drużynowy może być dobrą alegorią pracy w korporacji. Każda organizacja determinuje konieczność pracy zespołowej, wzajemne zaufanie i podział czytaj

Zapowiada się rekord frekwencji na kwietniowym Runmageddonie w Sopocie

Zapowiada się rekord frekwencji na kwietniowym Runmageddonie w Sopocie

środa, 25 marca 2015

Na trzy tygodnie przed imprezą Runmageddonu Rekrut w Sopocie na listach startowych jest już prawie 1 500 nazwisk. Wszystko wskazuje na to, że podczas czytaj

Komentarze

Newsletter