Nowa energia w Kole Seniora

Kategorie: Gdańsk Żabianka
Utworzone: piątek, 10 czerwca 2011

W odnowionym wnętrzu klubu „Feluka” na Żabiance, działa Koło Seniora. Od grudnia ubiegłego roku jego nowym koordynatorem jest Helena Rogacz –rzutka, energiczna emerytka, której udało się stworzyć rodzinną atmosferę.

Koło Seniora zmieniło nieco swoją formułę. Od 1 grudnia zrzesza tylko mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej Żabianka.

– Płacimy w czynszu składkę na cele kulturalne, dlatego czujemy się tutaj jak w domu – mówi pani Wanda Kalenik, była prezes klubu. – Wcześniej w „Feluce” odbywały się spotkania Klubu Seniora, który prowadzony był przez trzy osoby zarządu, była komisja rewizyjna. Obecnie Koło Seniora pani Helena Rogacz prowadzi jednoosobowo. Pani Helena jest osobą prężną i zorganizowaną.

Nowa pani koordynator jest emerytką, przez 38 lat pracowała w zawodzie jako mistrz kucharz, z czego 31 lat w jednym miejscu pracy, czyli w jednej ze szkół na Żabiance.

– Organizowałam komunie, chrzciny, prymicje – mówi Helena Rogacz. – A w Kole Seniora pracuję społecznie. I cieszę się ogromnie z tego zajęcia – dodaje.

Jeśli zatem jesteś w dojrzałym wieku i należysz do spółdzielni mieszkaniowej Żabianka, pamiętaj, że spotkania koła odbywają się w każdą środę od godz. 14.00 do 16.00.

– Spotykamy się na kawce, herbatce, rozmawiamy, wymieniamy poglądy. Jest nas ok. 50 osób – informuje pani koordynator. – Organizujemy także spotkania wigilijne, wielkanocne. A od godz. 16.00 do 20.00 zapraszamy wszystkich chętnych na wieczorki taneczne. Od kilku już lat przygrywa nam ten sam zespół – „North Duo”, który wykonuje muzykę z lat 60. i 80. Bardzo dobrze się dzięki niemu bawimy. Nikt z naszych klubowiczów nie jest pozostawiony sam sobie, gdy ktoś nie ma pary, tańczymy w kółeczku. Obchodzimy także wspólnie imieniny i urodziny.

Nie trudno zauważyć, że Koło Seniora przeżywa drugą młodość, działa prężnie i energicznie i nie zamyka się jedynie w czterech murach osiedlowego klubu „Feluka”. 15 czerwca członkowie koła wyruszają na wycieczkę krajoznawczą.

– Wyjeżdżamy rano, każdy na swój koszt jedzie autobusem do Sobieszewa. Na miejscu musimy być na godz. 11.00, ponieważ od godz. 11.00 do 16.00 mamy rezerwację miejsca. Spędzimy ten czas na świeżym powietrzu, śpiewając, tańcząc i dobrze się bawiąc – dodaje organizatorka.

Drogi Czytelniku, jeśli chcesz dołączyć do radosnych seniorów, skontaktuj się z koordynator koła Heleną Rogacz (tel. 58 556 75 73, 607 895 588). Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wpłacić 30 zł (koszt posiłku).

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Wydarzenia i imprezy

Plaże, muzyka i tatuaże

25 lipca do 26 lipca
Miejsce: Gdańsk

Popularne

TAK dla rady dzielnicy na Rozstajach! Sukces dzielnicy w Twoich rękach

TAK dla rady dzielnicy na Rozstajach! Sukces dzielnicy w Twoich rękach

poniedziałek, 29 czerwca 2015

Wystarczy odwiedzić sąsiedzką dzielnicę Zaspę Młyniec, by zobaczyć jak przez ostatnie cztery lata wypiękniała i stała się bardziej atrakcyjna dla czytaj

Plaże, muzyka i tatuaże

Plaże, muzyka i tatuaże

czwartek, 2 lipca 2015

W ostatni weekend lipca uwaga fanów sztuki tatuażu ponownie skupi się na Gdańsku. 25 i 26 lipca centrum Amber Expo wypełni się dźwiękami maszynek czytaj

Darmowe pożyczki. Jest gdzieś „haczyk”?

Darmowe pożyczki. Jest gdzieś „haczyk”?

czwartek, 2 lipca 2015

Czasami zdarza się, że potrzebujemy pilnie zastrzyku pewnej sumy pieniędzy. Życie pisze różne scenariusze, których nie jesteśmy w stanie czytaj

Dworzec w Sopocie we wrześniu. Mieszkańcy i turyści muszą uzbroić się w cierpliwość

Dworzec w Sopocie we wrześniu. Mieszkańcy i turyści muszą uzbroić się w cierpliwość

piątek, 3 lipca 2015

Nowoczesne centrum obsługi pasażerów, kompleks galerii handlowo-usługowych z publiczną mediateką, biurowce z kawiarniami i zieleńcami, a także hotel czytaj

Przybywa pieniędzy w miejskiej kasie. Kurort turystyką stoi

Przybywa pieniędzy w miejskiej kasie. Kurort turystyką stoi

piątek, 3 lipca 2015

Wpływy do budżetu miasta z tytułu turystyki, uzdrowiska i wypoczynku w minionym roku wyniosły blisko 29 milionów złotych. Na kwotę tę złożyły czytaj

Komentarze

Newsletter