Nowa energia w Kole Seniora

Kategorie: Gdańsk Żabianka
Utworzone: piątek, 10 czerwca 2011

W odnowionym wnętrzu klubu „Feluka” na Żabiance, działa Koło Seniora. Od grudnia ubiegłego roku jego nowym koordynatorem jest Helena Rogacz –rzutka, energiczna emerytka, której udało się stworzyć rodzinną atmosferę.

Koło Seniora zmieniło nieco swoją formułę. Od 1 grudnia zrzesza tylko mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej Żabianka.

– Płacimy w czynszu składkę na cele kulturalne, dlatego czujemy się tutaj jak w domu – mówi pani Wanda Kalenik, była prezes klubu. – Wcześniej w „Feluce” odbywały się spotkania Klubu Seniora, który prowadzony był przez trzy osoby zarządu, była komisja rewizyjna. Obecnie Koło Seniora pani Helena Rogacz prowadzi jednoosobowo. Pani Helena jest osobą prężną i zorganizowaną.

Nowa pani koordynator jest emerytką, przez 38 lat pracowała w zawodzie jako mistrz kucharz, z czego 31 lat w jednym miejscu pracy, czyli w jednej ze szkół na Żabiance.

– Organizowałam komunie, chrzciny, prymicje – mówi Helena Rogacz. – A w Kole Seniora pracuję społecznie. I cieszę się ogromnie z tego zajęcia – dodaje.

Jeśli zatem jesteś w dojrzałym wieku i należysz do spółdzielni mieszkaniowej Żabianka, pamiętaj, że spotkania koła odbywają się w każdą środę od godz. 14.00 do 16.00.

– Spotykamy się na kawce, herbatce, rozmawiamy, wymieniamy poglądy. Jest nas ok. 50 osób – informuje pani koordynator. – Organizujemy także spotkania wigilijne, wielkanocne. A od godz. 16.00 do 20.00 zapraszamy wszystkich chętnych na wieczorki taneczne. Od kilku już lat przygrywa nam ten sam zespół – „North Duo”, który wykonuje muzykę z lat 60. i 80. Bardzo dobrze się dzięki niemu bawimy. Nikt z naszych klubowiczów nie jest pozostawiony sam sobie, gdy ktoś nie ma pary, tańczymy w kółeczku. Obchodzimy także wspólnie imieniny i urodziny.

Nie trudno zauważyć, że Koło Seniora przeżywa drugą młodość, działa prężnie i energicznie i nie zamyka się jedynie w czterech murach osiedlowego klubu „Feluka”. 15 czerwca członkowie koła wyruszają na wycieczkę krajoznawczą.

– Wyjeżdżamy rano, każdy na swój koszt jedzie autobusem do Sobieszewa. Na miejscu musimy być na godz. 11.00, ponieważ od godz. 11.00 do 16.00 mamy rezerwację miejsca. Spędzimy ten czas na świeżym powietrzu, śpiewając, tańcząc i dobrze się bawiąc – dodaje organizatorka.

Drogi Czytelniku, jeśli chcesz dołączyć do radosnych seniorów, skontaktuj się z koordynator koła Heleną Rogacz (tel. 58 556 75 73, 607 895 588). Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wpłacić 30 zł (koszt posiłku).

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Popularne

Elektrownia atomowa a społeczność lokalna powiatu wejherowskiego

Elektrownia atomowa a społeczność lokalna powiatu wejherowskiego

niedziela, 31 stycznia 2016

Gminy Choczewo, Gniewino oraz Krokowa, dzięki uruchomionemu w listopadzie przez Spółkę PGE EJ 1 Programowi Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych, czytaj

Chcesz mieszkanie komunalne? Zrób to sam, czyli wyremontuj

Chcesz mieszkanie komunalne? Zrób to sam, czyli wyremontuj

niedziela, 31 stycznia 2016

Miasto Sopot, uchwałą Rady Miasta wyznaczyło 8 mieszkań: 4 samodzielne i 4 do podziału, przeznaczonych do wynajmu w zamian za wykonanie ich remontu.To czytaj

Styczniowy felieton: Moim zdaniem

Styczniowy felieton: Moim zdaniem

niedziela, 31 stycznia 2016

No to mamy nowy rok. W składanych sobie noworocznych życzeniach, powtarza się zawsze zwrot – „oby nie był gorszy od minionego”… czytaj

INVICTA wybuduje Europejskie Centrum Rodziny

INVICTA wybuduje Europejskie Centrum Rodziny

niedziela, 31 stycznia 2016

Działalność diagnostyczna i lecznicza: ambulatoryjna i zabiegowa, czyli kliniki i laboratoria medyczne, szpital położniczo-ginekologiczny, centrum czytaj

W Pruszczu Gdańskim inwestycji nigdy nie jest za dużo

W Pruszczu Gdańskim inwestycji nigdy nie jest za dużo

niedziela, 31 stycznia 2016

Nie od dziś wiadomo, że Pruszcz Gdański inwestycjami stoi. Nic dziwnego, że miasto od kilku lat plasuje się, w specjalnym rankingu, jeżeli nie na czytaj

Newsletter