Nowa energia w Kole Seniora

Kategorie: Gdańsk Żabianka
Utworzone: piątek, 10 czerwca 2011

W odnowionym wnętrzu klubu „Feluka” na Żabiance, działa Koło Seniora. Od grudnia ubiegłego roku jego nowym koordynatorem jest Helena Rogacz –rzutka, energiczna emerytka, której udało się stworzyć rodzinną atmosferę.

Koło Seniora zmieniło nieco swoją formułę. Od 1 grudnia zrzesza tylko mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej Żabianka.

– Płacimy w czynszu składkę na cele kulturalne, dlatego czujemy się tutaj jak w domu – mówi pani Wanda Kalenik, była prezes klubu. – Wcześniej w „Feluce” odbywały się spotkania Klubu Seniora, który prowadzony był przez trzy osoby zarządu, była komisja rewizyjna. Obecnie Koło Seniora pani Helena Rogacz prowadzi jednoosobowo. Pani Helena jest osobą prężną i zorganizowaną.

Nowa pani koordynator jest emerytką, przez 38 lat pracowała w zawodzie jako mistrz kucharz, z czego 31 lat w jednym miejscu pracy, czyli w jednej ze szkół na Żabiance.

– Organizowałam komunie, chrzciny, prymicje – mówi Helena Rogacz. – A w Kole Seniora pracuję społecznie. I cieszę się ogromnie z tego zajęcia – dodaje.

Jeśli zatem jesteś w dojrzałym wieku i należysz do spółdzielni mieszkaniowej Żabianka, pamiętaj, że spotkania koła odbywają się w każdą środę od godz. 14.00 do 16.00.

– Spotykamy się na kawce, herbatce, rozmawiamy, wymieniamy poglądy. Jest nas ok. 50 osób – informuje pani koordynator. – Organizujemy także spotkania wigilijne, wielkanocne. A od godz. 16.00 do 20.00 zapraszamy wszystkich chętnych na wieczorki taneczne. Od kilku już lat przygrywa nam ten sam zespół – „North Duo”, który wykonuje muzykę z lat 60. i 80. Bardzo dobrze się dzięki niemu bawimy. Nikt z naszych klubowiczów nie jest pozostawiony sam sobie, gdy ktoś nie ma pary, tańczymy w kółeczku. Obchodzimy także wspólnie imieniny i urodziny.

Nie trudno zauważyć, że Koło Seniora przeżywa drugą młodość, działa prężnie i energicznie i nie zamyka się jedynie w czterech murach osiedlowego klubu „Feluka”. 15 czerwca członkowie koła wyruszają na wycieczkę krajoznawczą.

– Wyjeżdżamy rano, każdy na swój koszt jedzie autobusem do Sobieszewa. Na miejscu musimy być na godz. 11.00, ponieważ od godz. 11.00 do 16.00 mamy rezerwację miejsca. Spędzimy ten czas na świeżym powietrzu, śpiewając, tańcząc i dobrze się bawiąc – dodaje organizatorka.

Drogi Czytelniku, jeśli chcesz dołączyć do radosnych seniorów, skontaktuj się z koordynator koła Heleną Rogacz (tel. 58 556 75 73, 607 895 588). Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wpłacić 30 zł (koszt posiłku).

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Wydarzenia i imprezy

Wilno w Gdańsku. Z tęsknoty za sensem

4 września do 1 listopada
Miejsce: Gdańsk

Gwiazdy biznesu pomogą młodym w znalezieniu pracy

14 października
Miejsce: Gdańsk

Popularne

Gwiazdy biznesu pomogą młodym w znalezieniu pracy

Gwiazdy biznesu pomogą młodym w znalezieniu pracy

niedziela, 4 października 2015

Już 14 października, ERGO ARENA stanie się centrum największego wydarzenia poświęconego rozwojowi kariery studentów i absolwentów w Polsce czytaj

Wystartowała czwarta edycja cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL w Trójmieście

Wystartowała czwarta edycja cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL w Trójmieście

poniedziałek, 5 października 2015

Pierwszy bieg CITY TRAIL w Trójmieście w sezonie 2015/2016 odbył się w niedzielę, 4 października w Gdańsku. Zawodnicy startowali na trasie, czytaj

Kolejne mieszkania w nowym TBS w Pruszczu Gdańskim

Kolejne mieszkania w nowym TBS w Pruszczu Gdańskim

wtorek, 6 października 2015

Należący w 100 procentach do miasta Pruszcz Gdański, TBS ABK oddaje na początku października do użytku nowy budynek wielorodzinny, którego budowa czytaj

Budżet Obywatelski 2016 w Pruszczu Gdańskim

Budżet Obywatelski 2016 w Pruszczu Gdańskim

piątek, 2 października 2015

Zakończyła się weryfikacja wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2016. Dokonała jej Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego Rady czytaj

Pruszcz Gdański – miasto konkretnych inwestycji

Pruszcz Gdański – miasto konkretnych inwestycji

wtorek, 6 października 2015

Zarówno ubiegły, jak i obecny rok minął w Pruszczu Gdańskim pod znakiem wielu inwestycji. Większość z nich już się zakończyła, kilka nadal czytaj

Komentarze

Newsletter