reklama

Biegasz? W niedzielę masz okazję sprawdzić się w przełaju!

Środa, 15 Luty 2017

W najbliższą niedzielę, 19 lutego odbędzie się piąta impreza CITY TRAIL w Trójmieście. Tym razem biegacze będą sprawdzać się na trasie w Gdańsku. Rejestracja do biegu trwa na www.citytrail.pl do końca dnia w środę, 15 lutego. Lista startowa będzie otwarta również w dniu imprezy.

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl sześciu leśnych biegów, które odbywają się od września do marca w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym – trzy biegi odbywają się na gdańskich ścieżkach – w okolicy AWFiS, a trzy kolejne – w Gdyni – w dzielnicy Mały Kack. Dystans do pokonania to zawsze 5km. W zawodach biorą udział głównie osoby biegające amatorsko i rekreacyjnie, ale są wśród nich również znakomici biegacze – także z krajowej czołówki. Warto odnotować, że Trójmiasto jest jednym z dziesięciu miast, w których odbywa się cykl, a ekipa organizująca imprezy co weekend odwiedza dwie lub trzy lokalizacje. Miasta, w których odbywają się zawody, to – poza Trójmiastem: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

W styczniowej imprezie w Gdyni pojawiło się 339 biegaczy. Rekord frekwencji został ustanowiony w styczniu 2015 roku i wynosi 441 osób. Największy bieg trwającego sezonu przyciągnął 425 uczestników.  

- Cykl zawodów CITY TRAIL, w którym od kilku lat mam okazję brać udział, to doskonały akcent treningowy dla wielu biegaczy, zarówno tych zaawansowanych, jak i początkujących. Trasa w tak pięknych okolicznościach przyrody to doskonała zabawa i mile spędzony czas, który daje nam poczucie, że robimy coś dobrego dla swojego zdrowia – mówi Barbara Pudło, czołowa biegaczka średniodystansowa lat 80-tych, pięciokrotna mistrzyni Polski (na dystansach 1500m, 800m i w sztafecie 4x400m), aktualnie nauczycielka i trenerka triathlonu. - Dobrym pomysłem jest rywalizacja drużynowa oraz biegi dla dzieci i młodzieży, które niewątpliwie stanowią doskonały walor wychowawczy. Wykorzystuję to, startując w cyklu z moimi uczniami – dodaje.

Klasyfikacja generalna ciągle niewiadomą

W trwającej edycji odbyły się już cztery imprezy, a to oznacza, że część biegaczy już teraz zasłużyło na pamiątkowy medal, ponieważ aby go otrzymać należy pobiec właśnie cztery razy. Podobnie jest z klasyfikacją generalną cyklu. Aby zostać sklasyfikowanym i walczyć o nagrody także trzeba ukończyć cztery biegi. W czołówce ta sztuka nie udała się dotychczas żadnemu z zawodników, dlatego liderem tabeli jest Jarosław Richert, który co prawda zajmuje miejsca w pierwszej dziesiątce, ale nie ma najmniejszych szans na walkę o zwycięstwo. Najbliżej wygranej jest Łukasz Kujawski, który ma na koncie dwie wygrane i jedno drugie miejsce. 

Wśród kobiet sytuacja jest bardzo podobna - prowadzi Elżbieta Tuwalska, która najpewniej spadnie w klasyfikacji generalnej na dalsze pozycje. O zwycięstwo powalczą Ewelina Paprocka – dwa razy pierwsza i raz druga na mecie oraz Monika Czapiewska, która ma dokładnie taki sam stan punktów, jak Ewelina.

Dzieciaki też biegają!

W ramach zawodów rozgrywane są także biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Zawodnicy startują w pięciu kategoriach wiekowych: do 5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat. Dystanse – to w zależności od wieku – 300m, 600m, 1km, 2km.

- Niezależnie od pory roku zachęcamy Polaków do dbania o swoje zdrowie i życie. Regularnie realizujemy działania edukacyjne na temat prowadzenia zdrowego trybu życia poprzez badania, właściwe odżywianie, ruch oraz profilaktykę finansową. Niezmiernie cieszy nas stała popularność zawodów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Świadczy to o rosnącej świadomości społeczeństwa na temat tego, jak ważna dla naszego zdrowia jest aktywność fizyczna – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy Nationale-Nederlanden.

Zapisy przez internet i w dniu zawodów

Koszt startu w zawodach to 17,5 zł jeśli rejestracja jest dokonana wcześniej przez stronę www.citytrail.pl (można to zrobić do końca dnia w środę, 15 lutego). Osoby, które zapiszą się dopiero w dniu zawodów będą musiały zapłacić 25 zł. Opłata w CITY TRAIL Junior to zawsze 5 zł, z których połowa jest przekazywana na cele charytatywne. 

Plan minutowy imprezy

Początek imprezy to godz. 8:30, kiedy to otwarte zostanie biuro zawodów. Będzie ono zlokalizowane w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym – na skraju ulicy Jeleniej (w okolicy AWFiS). Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli. 

Uroczyste podsumowanie 

Cykl składa się z sześciu biegów (ostatnie zawody są zaplanowane na 26 marca) i siódmej imprezy – uroczystej gali podsumowującej sezon 2016/2017. Odbędzie się ona w 13 kwietnia. Tego dnia wszyscy, którzy ukończą co najmniej cztery biegi będą mogli odebrać pamiątkowe medale, a najszybsi zostaną nagrodzeni.

Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Nadchodzące wydarzenia
reklama
Promowane firmy

Mix System Jezy Ciszek

531 099 949
ul.Guderskiego 2B Lok.IV, Gdańsk
www.mixsystem.pl

FHU MAXBUD Bobula Kamil

573238951
Husarska 2.23

Topos Cafe

601421595
Al. Niepodległości 804 A Sopot

Agencja Melonet - Reklama i Promocja

532 569 949
Mogileńska 10d/3

ELKOM-BUD

586276364
81-340 GDYNIA, HRYNIEWICKIEGO 10
reklama
Najnowsze ogłoszenia

Oferta pożyczki poważnie was wszystkich

Sobota, 21 Styczeń 2017
098547215
Oferta pożyczki poważnie was wszystkich Jestem emerytowanym bankierem, który pracuje serce z mojego banku. Mam dużo pieniędzy na moim koncie...

Mix System Jerzy Ciszek Alarmy,Elektryka.

Piątek, 20 Styczeń 2017
531-099-949
ul. Guderskiego 2B Lok.IV, 80-180 Gdańsk
Od powstania w 1994 roku zajmujemy się zabezpieczeniami obiektów instalując w nich wszystkie dostępne na rynku produkty począwszy od systemów...

Bezpłatne szkolenia

Środa, 11 Styczeń 2017
MODA NA PRACĘ ROZWÓJ ZAWODOWY OSÓB 30+ BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA OSÓB 30+ POZOSTAJĄCYCH BEZ ZATRUDNIENIA, PRZYGOTOWUJĄCE DO PRACY NA STANOWISKU...

Pragnienie, aby uzyskać niektóre poważne pomocy

Czwartek, 5 Styczeń 2017
0652145896
1.00
Pragnienie, aby uzyskać niektóre poważne pomocy Cześć Ofiarowuję Ci moje pieniądze między pomocy indywidualnej. Moje zasady jego pożyczki zasadniczo w...

Oferta pożyczki osobiste

Poniedziałek, 2 Styczeń 2017
1.00
Oferta pożyczki osobiste Osób, Pomorskie, Malopolskie, Mazowieckie, Lubuskie, Wielkopolskie, lubelskie, Dolnoslaskie i wszędzie w Polsce Odbieraj osobiste pożyczki 15000 EUR...